@page { margin: 2cm } p { margin-bottom: 0.25cm; direction: ltr; color: #000000; line-height: 120%; text-align: left; orphans: 2; widows: 2 } p.western { font-family: "Liberation ... - Josef Šálek - Síla vědomí, zajišťuji osobnostní poradenství, koučink, teambuilding, realizuji přechod přes žhavé uhlí, motivační videa, publikuji články a prodávám pozitivní trička"> @page { margin: 2cm } p { margin-bottom: 0.25cm; direction: ltr; color: #000000; line-height: 120%; text-align: left; orphans: 2; widows: 2 } p.western { font-family: "Liberation ... - Josef Šálek - Síla vědomí, zajišťuji osobnostní poradenství, koučink, teambuilding, realizuji přechod přes žhavé uhlí, motivační videa, publikuji články a prodávám pozitivní trička" />

O mně

O mně

Byl jsem velmi empatické dítě a dokázal v ostatních lidech doslova číst. Vnímal jsem jejich myšlenkové pochody a způsoby chování. Tuto schopnost jsem z části získal díky tomu, že jsem vyrůstal bez otce a pod vlivem žen. Proto jsem v sobě dlouho hledal mužskou stabilitu a to se odrazilo na mých vztazích se ženami. Prošel jsem si tak četnými osobními tragédiemi a ovládala mě citová závislost na ženách. Trpěl jsem proto každým rozchodem s nimi. Nevěděl jsem kdo jsem a neměl svůj vlastní názor, snažil jsem se jen přizpůsobovat ostatním.  

V roce 2008 nastala změna a já se začal postupně uvolňovat z okolních vlivů a mých naučených vzorců chování. Začal jsem se věnovat osobnímu rozvoji a sebepoznání. Přestal jsem obviňovat ostatní za svůj osud a převzal za něj plnou odpovědnost.

Lidské štěstí a spokojený život se stal pro mě odrazem obyčejné lidské pokory, mezilidské sounáležitosti a pomoci, v umění odpustit sobě i ostatním a v odevzdání svých potíží bez ztráty odpovědnosti za své skutky. 

Postupně mě mé zkušenosti přivedly k jejich sdílení ve formě přednášek, osobních konzultací a uvolňujících masáží.

Při osobních terapiích upřednostňuji u klientů nastartování osobní zodpovědnosti za své potíže.

Pomáhám jim vnímat jejich starosti v souvislostech a vidět v každé situaci jen to přínosné a posilující. Teprve poté doporučuji další alternativní nebo klasické postupy v řešení jejich obtíží. 

Došel jsem k tomu, že mnoho lidí ví co je pro ně nejlepší, ale nedokáží to zrealizovat v běžném životě. Proto jsem začal pořádat prožitkové akce, ve kterých si simulujeme různé životní zátěžové situace a učíme se tak vědomě poznávat své reakce a překonávat prakticky stará omezující přesvědčení a návyky.

Při manifestaci těchto situací používám přechodu přes žhavé uhlí bosou nohou, přechodu přes skleněné střepy, pády z výšky pozadu do náruče ostatních atd. V současné době tyto prožitkové akce nabízím i jako teambuildingové nabídky.

Při osobních konzultacích používám svých zkušeností, které jsem zužitkoval v několika terapeutických metodách. Jednou z nich je vytváření osobních denních harmonogramů, které pomáhají docílit nových, prospěšnějších a zdravějších návyků. Ty mohou následně pozitivně stimulovat zdravotní i psychický stav, upravit váhu a postavu a dodat potřebné množství životní síly a energie.

24.12.2018 jsem se poprvé rozběhl a začal další milník mého sebepoznání. Od té doby se zajímám o lidskou nezávislost a překonávání jakýchkoliv limitů.
Běhám bos každý druhý den i v zimě a chystám se na ustanovení českého a zlepšení světového rekordu v tomto běhu, při teplotách hluboko pod bodem mrazu, v délce půlmaratonu. Mám za sebou i celý maraton a chystám se na vzdálenost 100km bosky.
Běhám teprve něco přes dva roky a práce s energií a sebepoznání, se neustále zlepšují.
Jsem na obdenní stravě a sytím se z velké části pránou. Běhám i bez potřeby pití a můj dech se změnil natolik, že mezi nádechem a výdechem mám čím dál tím větší pauzy. Těch limitů ale překonávám daleko víc.


Poslední velkou zkušeností, kterou jsem prošel v roce 2020, bylo nespravedlivé zatčení ve Spojených arabských emirátech. V této zemi jsem se ocitl jen jako turista, který zde tranzitně na letišti přestupoval. Zatkli mě a obvinili z deliktu, který jsem neučinil. Na to se přišlo až po 66 dnech věznění v různých zdejších muslimských vězeních. Prošel jsem si mnohým příkořím a byla to taková moje zkouška ze zvládnutí zátěžových situací. Obstál jsem. Napsal jsem zde knihu a zlepšil svoji kondici. Knihu nyní připravuji k vytištění a je zájem i o filmové zpracování.

Děkuji každému za možnost se seberealizovat v tom co mě baví a v tom co mnohým může být přínosným.

Josef Šálek